20 May

BUSINESS ENGLISH nedir ve neden gereklidir?

İş İngilizcesi, en yalın haliyle, iş hayatında kullanılan profesyonel İngilizce’dir. Profesyonel bir dilde yazışma yapmak, rapor hazırlamak, müzakerelerde bulunmak, sunum yapmak, konferans ve toplantılara katılmak veya bunları yönetmek, resmi mektuplar ve dilekçeler yazmak, uluslararası ortamlarda sosyalleşmek ve genel olarak yabancı müşterileriniz veya iş ortaklarınız ile telefonda, email yoluyla veya yüz yüze doğru ve akıcı bir iletişim sağlamak için gerekli olan İngilizce’dir.

İş İngilizcesi, genel konulara değil, iş hayatı ile ilgili konulara odaklanır. İş İngilizcesi eğitiminde sunulan içerik, (kelimeler, ifade biçimleri, sektöre veya mesleğe özel terimler) profesyonel hayatta kullanılan bilgilerden türetilir.

Neden İş İngilizcesi: Uluslararası dil İngilizce’dir. Bu sebeple, global şirketlerin veya bireylerin profesyonel duruşlarını karşı tarafa iletebilmeleri, kendilerini doğru ifade edebilmeleri ve güvenirliliklerini arttırmaları için, bugünün global iş hayatında doğru ve etkili iletişim kurmaları şarttır. Bu da, yalnızca İş İngilizcesi ile mümkündür.

Executive English Coaching, tamamen İş İngilizcesi ve Global İletişim Becerileri konularına odaklanan bir danışmanlık şirketidir. Bir İngilizce kursu değildir.

Bu noktada, iş hayatında yer alan profesyonellerin, genel İngilizce eğitim ile İş İngilizcesi eğitimi arasındaki farkın bilincinde olmaları ve gerekli ise İş İngilizcesi eğitimi almaları çok önemlidir.

 • Genel İngilizce her seviyeye açıktır; İş İngilizcesi için en az Intermediate seviyede İngilizce bilgisine sahip olmak gerekir.
 • Genel İngilizce’de genel konular, konuşma dili ile öğretilir; İş İngilizcesi eğitimi iş hayatına özel içerikler ile profesyonel dili öğretir.
 • Genel İngilizce herkese açıktır, herkes kullanabilir; İş İngilizcesi eğitimi, motive ve kariyerinde yükselmek için doğru global iletişimin önemini anlayan profesyoneller içindir.
 • Genel İngilizce eğitimlerinde amaç İngilizce ifade kabiliyeti kazanmaktır; Executive English Coaching İş İngilizcesi programlarında ise, global iş hayatında akıcı, profesyonel ve özgüvenle ifade becerisi kazandırılır.
 • Genel İngilizce öğreten dil kursları sınıflar halinde veya özel ders ile öğretmen/öğrenci ilişkisi içerisinde eğitimler sağlar; yalnızca İş İngilizcesi ve global iletişim becerilerine odaklanan Executive English Coaching‘de interaktif mini gruplar (en fazla 6 katılımcı) halinde veya birebir koçluk hizmeti aracılığıyla hizmet verilir. Role play ve case study metodları ile çalışılır; içerikler, kişinin iş hayatında karşılaştığı durumlardan türetilir.
 • Dil kurslarında genel İngilizce eğitimini, İngilizce edebiyat veya İngilizce öğretmenliği okumuş öğretmenler sunmaktadır; Executive English Coaching‘de ise tüm eğitmenler, ABD/İngiltere ve Türkiye’de kurumsal tecrübeye sahip, farklı sektörlerde iş hayatında yer almış, ana dili İngilizce olan Türk asıllı “bilingual” profesyonellerdir. Bu sayede, kurumsal iş hayatını ve ihtiyaçlarınızı analiz edebilen, size ve şirketinize özel danışmanlık sunabilen kişilerdir.

“Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince referans gösterilmeden yayınlanamaz”

Bizimle İletişime Geçin

Your Partner in Global Business Communication

   

  Open chat
  Merhaba,
  Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?