English for Medical Presentation

Uluslararası konferanslara katılan, uluslararası başarıyı hedefleyerek çalışmalarını anlatan doktorların hak ettikleri değeri sunumları ile de görebilmeleri, kendilerini daha özgüvenli bir şekilde ifade edebilmeleri için Medikal sektörünün ihtiyaçlarına göre hazırladığımız “Medikal Sunum İngilizcesi Eğitimi” ileTürkçe sunumlarınızda yaşadığınız rahatlığa, kelime ve ifade zenginliğine yakın düzeyde, literatüre uygun sunum yapabilmeniz için gerekli ifade becerisini kazanırsınız. 

Değişik ve ustaca seçilmiş kelimelerle daha profesyonel bir sunum yapar, medikal sektörde uluslararası profesyoneller, doktorlar ve akademisyenler üzerinde olumlu izlenim yaratarak bilginizi etkin bir şekilde muhatabınıza aktarır, alanınızda daha üstün bir başarıyı yakalarsınız.

Eğitimci

Didem Varol, Registered Dietitian, Bachelor of Science (Nutritional Sciences), Dietetics Major

Didem Varol Kanada Alberta Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra McGill Üniversitesi’nden Beslenme Bilimleri dalında diploma almıştır. On yıl boyunca Toronto Halk Sağlığı Kurumu’nda (Toronto Public Health) diyetisyen olarak çalışmıştır. Bu dönemde Kanada Halk Sağlığı Kurumu bünyesinde kronik hastalıkları önleme bölümünde okullara ve kurumlara yüzlerce sunum vermiştir.

Lisans eğitimlerine ek olarak, T. Colin Campbell Center for Nutrition Studies & eCornell ve Physicians Committee for Responsible Medicine’dan bitkisel bazlı beslenme sertifikalarına sahiptir. Özellikle bütünsel ve bitkisel bazlı beslenme ile ilgili danışmanlık ve eğitimler vermektedir.

Hem kendi hekimlik merkezinde hem de Türkiye Vegan Derneği’nde kronik hastalıkları önleme konusunda eğitimler vermeye devam etmektedir. Ayrıca 2019 yılından beri Executive English Coaching bünyesinde Medikal İngilizce eğitimleri vermektedir .

Ana dili İngilizce dışında, Fransızca ve Türkçe konuşmaktadır.

Programın Kazandırdıkları

 • İngilizce sunumlarda kullanılan medikal literatüre uygun terim ve ifadeler,
 • Dinleyicinin ilgisini ve dikkatini çekme yöntemleri,
 • Gelen soruları rahat anlama ve cevaplandırma
 • Özet, amaç, bulgular, yöntem ve sonuçların doğru ifadeleri,
 • Akıcı konuşma ve doğru telaffuz çalışmaları,
 • Örnek sunum çalışmaları ile öz güven

Ne Öğrenirim: Bilimsel literatürde kullanılan anahtar kelimelerle İngilizce olarak başarılı bir sunum yapabilmek için değişik ifade kalıpları, doğru telaffuz ve akıcı konuşma ve argüman oluşturma. Bilgi ve deneyimlerinizi uluslararası tıp konferanslarında sunabilme.

DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

  Bizimle İletişime Geçin

  Your Partner in Global Business Communication

    

   Open chat
   Merhaba,
   Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?